Hamileliğin En Güzel 5 Yanı

Hamileliğiniz sırasında hissettiğiniz ağrılar, mide bulantıları, değişen vücut şekliniz ve dahası size kendinizi hiç olmadığınız kadar kötü hissettirebilir. Tüm bunlar dayanılmaz bir hal aldığında, içinizdeki küçüğü düşünüp tüm dertlerinizden arındığınızı itiraf edin… Ettiniz mi? O halde bardağın dolu tarafına doğru yolculuğa çıkmaya ve hamileliğin pozitif taraflarını keşfetmeye hazırsınız!

Hamileliğin En Güzel 5 Yanı Görseli 2

 

 

Çevrenizdeki herkes size daha iyi davranacak

Hamile olduğunuz andan itibaren çevrenizdeki herkesin size hiç olmadığı kadar çok ilgi gösterdiğini fark edeceksiniz. Bir anda arkadaşlarınız ve aileniz dahil herkes sizi mutlu etmeye ve rahat hissettirmeye çalışacak. Bu zamanın keyfini doyasıya çıkarın! Zira bebeğiniz doğduktan sonra tüm ilgi onun üzerinde olacak…

Deriniz ve saçlarınız canlanacak

Hala sivilceleriniz mi var? Hamilelikle birlikte yüzünüz mükemmel bir pürüzsüzlük kazanabilir. Hamilelikte vücudunuzdaki kan miktarının artmasıyla cildinizde daha çok oksijen dolaşımı olur. Böylelikle hafif pembe bir ışıltı kazanırsınız. Saçlarınız ise hiç olmadığı kadar parlak ve hacimli bir görünüme ulaşacak. Bol bol fotoğraf çekip, Instagram’da paylaşmanın tam zamanı!

 

Hamileliğin En Güzel 5 Yanı Görseli 3

 

Planlarınızı ertelemek isterseniz bahaneniz hazır!

Her hafta kızlarla buluşmak konusunda artık eskisi kadar istekli değil misiniz? Erteleyin gitsin! Bu haftayı pas geçip evde rahatınıza bakmak ve koltuğunuza gömülmek istiyorsanız şimdi geçerli bir bahaneniz var. Hamilelik bulantınızdan ya da şişkinliğinizden bahsetmeniz yeterli! Herkes sizi organizasyondan muaf tutarken siz de Netflix’in ve bir kucak dolusu patlamış mısırın tadını çıkarabilirsiniz.

Libidonuz yükselecek

Bazı kadınların libidosu hamile kalınca düşse de diğerlerinin ki tam tersine hiç olmadığı kadar artabilir. Göğüsleriniz hassaslaşır ve pelvik bölgenizde artan kan dolaşımı nedeniyle cinsel dürtüleriniz harekete geçebilir.

Daha çok uyuyabileceksiniz

Hamilelikte vücudunuzdaki su miktarı 6 ila 8 litre kadar çoğalır. Ayrıca, vücudunuzun kan miktarı %50 oranında artar. Böyle olunca taşıdığınız ekstra yük, motivasyonunuzu düşürebilir. İyi haber ise daha fazla uyuyabileceksiniz ve uyurken gördüğünüz rüyaları daha net hatırlayacaksınız. Hayal dünyanızda kaybolmaya hazır olun!