Hamile Kadınların Gardırobu: Nasıl Giyinmeli? Nelere Dikkat Etmeli?

Minik bebeğinize kavuşmak için gün sayıyorsunuz. Nasıl kokacak? Size mi benzeyecek yoksa babasına mı? Ya göz rengi? Onlarca soru kafanızı kurcalıyor değil mi? Çok haklısınız ancak biraz daha sabırlı olmanız gerekecek. Bu süreçte vücudunuzda çeşitli değişimler görmeniz hayli normal. Değişimlerin en büyüğü ise şüphesiz karnınızın büyümesi! Ne yazık ki sahip olduğunuz bazı kıyafetler bir süre çevrimdışı olacak gibi görünüyor. Peki yeniden bir gardırop inşa etmek mi yoksa akıllı seçimler yaparak ihtiyaç listesine bağlı kalmak mı daha iyi fikir?

Her ne kadar gardırobu baştan aşağı yenilemek fikri tüm kadınlar için cezbedici görünse de ihtiyaç duyulmayan kıyafetler için büyük bütçeler ayırmak fikri doğru değil. Hamileliğinizin gelip geçici bir süre olduğunu unutmadan yalnızca ihtiyaç duyduğunuz yeni parçalara yönelmenizde fayda olduğunu söylemeliyiz. İçerisinde kendinizi rahat hissedeceğiniz birkaç şık parça yeterli olacaktır. O halde gelin, hamilelikte ne giymelisiniz, kıyafet alırken nelere dikkat etmelisiniz birlikte bakalım.

Hamile Kadınların Gardırobu: Nasıl Giyinmeli? Nelere Dikkat Etmeli? Görseli 2

Tayt

Her derde deva taytlar hem günlük hem de spor giyim için ideal. Rahat ve elastik olan taytlarla “aman pantolonum kapanmıyor” problemini ortadan kaldırabilirsiniz.

Hamile Kadınların Gardırobu: Nasıl Giyinmeli? Nelere Dikkat Etmeli? Görseli 3

Büyük Beden Gömlek

Hamilelikte günlük şık bir stil yaratmak için büyük beden gömlekler şart! Taytlarla veya penye eteklerle kombinleyerek hamileyken de stil sahibi olabildiğinizi herkese gösterin! Eğer işe gitmeye devam ediyorsanız bu gömlekler en büyük destekçiniz olacaktır!

Hamile Kadınların Gardırobu: Nasıl Giyinmeli? Nelere Dikkat Etmeli? Görseli 4

Kazak Elbise

Yumuşacık ve sıcacık: kazak elbiseler harika bir hamilelik klasiği. Hem çizmelerle hem de spor ayakkabılarla kombin yapabileceğiniz bu elbiseler size zahmetsiz bir asalet kazandıracak.

Tulum

Kombin yapmanıza gerek kalmadan, tek bir tulum ile tüm günü geçirebilirsiniz. Hem sade ve şık bir görünüm yakalamak hem de rahat bir şekilde hareket edebilmek için tulumlar yardıma hazır’ Dahası, tulumları bebeğiniz doğduktan sonra daha rahat emzirebilmek için de kullanabilirsiniz.

Koyu Renk Denim

Denim pantolondan vazgeçemem diyorsanız, beli lastikli modellere yönelebilirsiniz. Şayet henüz gardırobunuzda böyle bir pantolonunuz yoksa hemen edinin deriz.

Hamile Kadınların Gardırobu: Nasıl Giyinmeli? Nelere Dikkat Etmeli? Görseli 5

Gece Elbisesi

Hamilelik döneminde davetlere katılmak fikri size biraz uzak gelebilir ancak dolabınızda içinize sinen, havalı ve şık bir gece elbisesi bulundurmanız önemli. Böylelikle sürpriz organizasyonlara hazırlıksız yakalanmamış olursunuz.

Ekstra Uzun Atlet

Karnınız büyüdükçe kısa gelmeye başlayan gömlek ve bluzlarınızın altına giyebileceğiniz uzun bir atlet edinebilirsiniz. Farklı kombinlerde değerlendirebilmek için birkaç renk almanızda fayda var.