Doğum Çantası Nasıl Hazırlanmalı?

En heyecanlı anlara adım adım yaklaştık! Bebeğinizi kucağınıza almak için sabırsızlanırken, kafanıza pek çok soru işareti takılıyor olabilir. Bu sorular arasında doğum çantasın ne zaman ve nasıl hazırlanacağı olduğuna eminiz. Sizin için ihtiyaçlarınıza yönelik harika bir doğum çantası listesi hazırladık!

Doğum Çantası Ne Zaman Hazırlanır?

Erken doğum ihtimaline hazırlıklı olmak için en geç 32. haftada doğum çantasının hazırlanması gerekir. Çanta hazırlığına başlamadan önce, doğum yapacağınız hastanenin size sağlayacağı hizmetleri öğrenmelisiniz. Çünkü bazı hastaneler, yenidoğan için takım ya da annenin diş fırçası ve macunu gibi temel ihtiyaçlarını karşılar. Bu nedenle doğum çantasında gereksiz ağırlık istemezseniz, hastanenin temin ettiği ürünlerden faydalanabilirsiniz.

Bazı anne adayları ise hastanenin verdiği ürünler yerine kendi eşyalarını kullanmayı tercih edebilir. Bu yüzden size kapsamlı bir doğum çantası listesi hazırladık.

Doğum Çantası Nasıl Hazırlanır?

doğum çantası hazırlamayı düşünen kadın

Doğum çantasının içerisinde anne ve bebek için gerekli olabilecek bütün eşyaların olması gerekir. Bu nedenle anne ve bebek için doğum çantası hazırlanmalıdır.

Anne Doğum Çantasında Neler Olmalı?

Doğum öncesi ve doğum sonrası hastanede kalınan süre boyunca, ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyin yanınızda olması sizi rahatlatacaktır. Bunun için yanınıza almanız gerekenleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

Bebek Doğum Çantasında Neler Olmalı?

bebek doğum çantası listesi hazırlayan bir kadın

Bebeğin ihtiyacı olabilecek her şey, doğum çantasında olmalıdır. Bebek için doğum çantasında olması gerekenleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz: