Birinci Yaş Gününe Özel Tema Fikirleri

Bebeğinizin 1.yaş günü partisini planlamaya başladınız. İçinizde büyük bir heyecan var. Hem onun ilk yaşını kutlamak hem de 1 yıllık takım çalışmanızın başarısını herkes görsün istiyorsunuz. Çok haklısınız! Her ne kadar bu konudaki motivasyonunuz üst seviyelerde olsa da farklı ve unutulması zor bir parti organize etmek biraz üzerinde düşünülmeyi hak ediyor. Tema ve mekan bulduysanız tebrikler, ilk adım zaten atılmış demektir. Şayet henüz arayışlarınız tamamlanmadıysa, sizin için hazırladığımız önerilere göz atarak fikir sahibi olabilirsiniz.

Birinci Yaş Gününe Özel Tema Fikirleri Görseli 2

Denizin büyüsüne dalmak

Denizin derinliklerine dalarak bir doğum günü partisi yapmak aslında düşündüğünüz kadar zor değil. Dekorasyonda, mavinin çeşitli tonlarını ve sevimli balık türlerini bolca kullanın. Kostüm olarak korsan, deniz kızı veya balıkçı olmaya ne dersiniz? Sandaletlerinizi giyip, yazlık bir şapka da takarsanız, plajda dolaşıyormuş havasıyla konsepte uyum sağlayabilirsiniz. Denizin dibindeki hazine sandığınızda ise davetlileriniz için hazırladığınız minik hediyelikleri sunabilirsiniz!

Birinci Yaş Gününe Özel Tema Fikirleri Görseli 3

Prensesler pembe giyer

Prenses doğum günü teması yıllardır bir klasik olmayı sürdürüyor. Naifliğin ve sevginin bir göstergesi olan pembe, özellikle kız çocukları için ideal olabilir. Ayrıca böyle bir doğum gününü organize etmekte hiç zor değil. Dekorasyonda pembe ve simli olan her şeye yer verebilirsiniz. Kostümde ise pembenin her tonunu tercih edebilirsiniz. Pespembe bir pasta, rengarenk cupcake’ler ve şekerlemelere de kimse dayanamaz! Yaş günü organizasyonunuz yaz aylarına denk geliyorsa menünüze çilekli dondurmayı da ekleyerek misafirlerinizin serinlemesine yardımcı olabilirsiniz. Renklerin cinsiyeti olmadığın elbette biliyoruz ancak her kız içindeki prensesi korumalı!

 

Birinci Yaş Gününe Özel Tema Fikirleri Görseli 4

Hayvanlar alemine yolculuk

Bebeğinizi hayvan sevgisi konusunda bilinçlendirmeye başlamak ister misiniz? O halde hayvanlar alemine doğru bir yolculuğa çıkmaya hazırlanın! Hayvanlarla iç içe hissedeceğiniz, doğa dostu bir doğum günü teması gerçekten eğlenceli olabilir. Dekorasyonda, doğayı yansıtan yeşil balonlar ve süs ağaçlardan faydalanın. Eğer partinizi evinizin arka bahçesinde yapacaksanız, zaten yolun yarısını kat etmiş durumdasınız! Bebeğinizin en sevdiği hayvanın şeklinde tasarlanan sevimli bir pasta ve konsepte uygun kurabiyeler de gerekli. O halde başlasın çalışmalar!