Bebeğe İsim Koyma Aşamasında Ne Yapılmalı?

Yaşadığınız tüm zorlukların, geçirdiğiniz duygusal ve fiziksel değişimlerin ardından nihayet hamileliğiniz en keyifli zamanlarına ulaştınız. Şimdi sıra bebeğinizin ismini seçmekte! Yakında dünyaya minicik bir can getireceksiniz ve isminin ne olacağına siz karar vereceksiniz. Bu his gerçekten paha biçilemez! İsim seçme sürecinde, karmaşık duygular ve kararsızlıklar size eşlik edebilir. En anlamlı ve kulağa en güzel gelen ismi seçmek, sandığınızdan da zor olabilir. Şayet bebeğinizin doğumu yaklaşmasına rağmen henüz bir isme karar veremediyseniz söyleyeceklerimiz işinize yarayabilir.

Bebeğe İsim Koyma Aşamasında Ne Yapılmalı? Görseli 2

İçinizdeki seslere kulak verin

Her ne kadar isim seçme süreci meşakkatli bir iş olsa da içinize doğan bir his sayesinde sürecin bir anda sonlanması mümkün. Böyle bir durumla karşılaşırsanız, kalbinizin sesini dinlemenizi tavsiye ediyoruz!

Çevrenize danışabilirsiniz

Bebeğinizin ismini seçerken kendinizi kısa aralıklarla fikir değiştiren bir halde bulabilirsiniz. Bu oldukça normal bir durumdur. Sevdiğiniz bir aile üyeniz ya da bir arkadaşınıza danışmak, ufkunuzun genişlemesi açısından işinize yarayabilir. Karnınızın belirginleşmeye başlamasından sonra zaten çevrenizden isim önerileri gelmeye başlayacaktır. Kafanızı karıştırmadan tüm görüşlere açık olmalısınız.

Bebeğe İsim Koyma Aşamasında Ne Yapılmalı? Görseli 3

 

Bebeğinizi görmek size fikir verebilir

Bazı anneler, bebeği doğmadan önce isim konusunda kararlı olsa da, onu gördükten sonra fikirlerinde değişim olduğunu söylüyor. Kısacası bebeğinizin ismine doğduktan sonra da karar verebilirsiniz.

Adının anlamı ona da anlam versin

Bebek “isminin anlamıyla yaşar” söylemine inanıyor musunuz? Yanıtınız evet ise anlamını beğendiğiniz isimlere yönelebilirsiniz. Pozitif bir isim seçmek, pozitif bir geleceği çağırabilir…

Ad-soyad uyumu

Bebeğinizin ad ve soyadı arasında uyum olması, kulağa daha hoş gelmesi ve daha kolay söylenilebilir olması açısından önemli. Seçim yaparken adı ve soyadı birlikte telaffuz etmeyi unutmayın.