Annelerin Dikkatine 1 Yaş Doğum Günü

Annelerin Dikkatine 1 Yaş Doğum Günü
Bebeğin birinci yaş doğum günü her ebeveyn için çok önemli ve anlamlı bir gündür! Onun bir yıllık gelişimi kutlamak için bebeğiniz kadar şeker ve bir o kadar da keyifli bir parti planlayalım. Partinin odak noktası bebeğiniz olsa da kendinizi de şımartmayı unutmayın çünkü ileride bugünü hatırlayacak olan bebeğinizden çok sizsiniz. Tabii bolca fotoğraf çekerek ona da ileride nostaljik bir hatırlatma yapabilirsiniz.

Annelerin Dikkatine 1 Yaş Doğum Günü Görseli 2

Parti Planlamasına Başlıyoruz!

Davet Listesi

1 yaşındaki bebeğiniz yabancılardan ve yabancı mekanlardan korkabilir, hatta diğer bebeklerle nasıl oynaması gerektiğini anlamayabilir. Bireysel ilgiden ve sizi güldürmekten hoşlanabilir. Bu gibi faktörler, ebeveynleri genellikle küçük çaplı, aile yakınları ve arkadaşları ile birlikte uygun bütçeli partilere yönlendirebilir. Fakat misafirlerinizin bebeğinizi unutturmamasına özen göstermelisiniz çünkü 1 yaşındaki bebeğiniz her koşulda sizin ilgilinizi bekleyecektir.

Zaman Seçimi
Büyük bir ihtimalle bebeğiniz hala sabah ve akşamüstleri uyukluyordur. Bu nedenle bebeğinizin doğum günü partisini uyku saatinin dışında planlamanız daha uygun olacaktır. Eğer misafir davet edecekseniz, onların bebeklerinin uyku saatlerini de bilmeniz faydalı olacaktır. Bir bebek ağlamaya başladığında diğerleri de ağlayacaktır çünkü! 1. Yaş günü partisini kısa tutmanız önemli. Bebeğiniz için 1 saatlik parti de büyük bir ihtimalle yeterince uzun olacaktır.

Annelerin Dikkatine 1 Yaş Doğum Günü Görseli 3

 

Hediyelikler

Şeker ve balon gibi ikramlar bebeğinizin doğum günü partisinde oldukça tehlikeli olacaktır. Eğer misafirlerinize bu günü hatırlatan bir hediye vermek istiyorsanız tercihinizi küçük, güvenli oyuncaklar veya kitaplardan yana kullanabilirsiniz.

Doğum Günü Hediyeleri

Bebeğiniz sesli ve ışıklı oyuncaklardan hoşlanacaktır. Bu sebeple aktivite merkezli oyuncaklar iyi bir tercih olacaktır. Okumak için hiçbir zaman erken değildir! Bu nedenle bebeğinizin ilgisine çekecek dokulu kitaplar da iyi bir hediye seçeneğidir. Aynı zamanda, yürümeye yardımcı olan ve bebeğinize eğlenceli duş saatinde eşlik edecek oyuncakları da düşünebilirsiniz. Son olarak, büyük kalıcı bir hediye de düşünebilirsiniz, bebek salıncağı veya salıncaklı oyuncak at gibi.

Annelerin Dikkatine 1 Yaş Doğum Günü Görseli 4

 

Yer Seçimi

Eviniz genellikle doğum günü partisini düzenlemek için en kolay yer seçimidir. Dahası bebeğiniz kendisini en rahat evinde hisseder. Ancak eviniz çok küçükse doğum gününü kutlayabileceğiniz restoran, çocuk müzesi, çocuk temalı bir salon, bir akrabanızın evi, bir park veya hayvanat bahçesi gibi alternatif mekanları değerlendirebilirsiniz.

Tema Seçimi

Parti temaları 1 yaşındaki bebeğinizi ve onunla aynı yaştaki arkadaşları için önemli değil tabii ki. Partinizde renkleri faydalanabilir, birbiriyle uyumlu tabak ve peçeteler kullanabilirsiniz. Fakat Barbie, hayvan veya korsan temalı bir parti fikri de kulağa çok güzel geliyor!

Yemek

Yemeği basit tutun. Atıştırmalık yemekler, bebekler ve yetişkinler için uygun olacaktır. Aynı zamanda bu tarz yemekler oyun oynamanın ve sosyalleşmenin önüne geçmeyecektir. Fakat dişi çıkmayan bazı bebekler olduğunu da unutmayın. Bu sebeple partinizde her bebeğin yiyebileceği yemekler bulundurmaya özen gösterin.

Yemek Önerileri

• Peynirli küçük sandviçler
• Peynir küpü, kesilmiş meyveler
• Minik yoğurtlar
• Makarna spiralleri
• Hayvan şeklinde kraker

Büyük bir ihtimalle, küçük misafirleriniz çok az yemek yiyecektir, bu nedenle yemeklerin miktarından çok farklı tat, görüntü ve renklere sahip yemeklere yer vermeniz daha ilgi çekecektir.
Kuruyemiş, sert şeker, patlamış mısır, marshmallow, kuru üzüm gibi boğulmaya sebep olabilecek besinleri partinizde yer vermemeye özen göstermelisiniz!
İçecek olarak ise çocuklar ve bebekler için su, süt ve süzülmüş meyve suyu iyi birer tercih olacaktır. Yetişkinler için ise su ve soda içecek için uygundur.
Ve tabii ki muhteşem bir pasta!
Bebeğiniz için küçük bir pasta veya cupcake’ler düşünebilirsiniz. Fakat bebeğinizin sağlığı için onu muma çok yakın tutmamak konusunda dikkatli olun 

Oyun ve Aktiviteler

Pinyata ve patlayan balonlar bebeğinizi korkutabilir, aynı zamanda bebeğinizin boğulmasına da sebep olabilir. Bunun yerine, bebeğinizle müzik eşliğinde dans etmek veya arka plandan çalan bir ninniye ne dersiniz? Ya da saklanan oyuncakları bulmak gibi oyunlara? Bebeğiniz sizinle hediyeleri açmaktan da keyif alacaktır.